Kategoria-wpisow

Konsultacje ze specjalistami w centrum katolickim im. Jana Pawła II w Łomży

KościułDrugim wydarzeniem, które odbędzie się 2 kwietnia 2016r w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest spotkanie z terapeutami, które dzięki uprzejmości ks proboszcza Andrzeja Godlewskiego odbędzie się w Centrum Katolickim im Jana Pawła II przy ul. Zawadzkiej 55.  Podczas spotkania rodzice dzieci dotkniętych autyzmem będą mogli skorzystać z porad 13 doświadczonych terapeutów, którzy na co dzień pracują z autystami w różnych ośrodkach w Polsce.

Po co tylu specjalistów w jednym miejscu?

Autyzm jest chorobą której przebieg jest inny u każdego dziecka. Nie ma dwóch identycznie funkcjonujących autystów, więc i problemy z jakimi spotykają się codziennie ich rodzice są zupełnie różne. Spotkanie ma pomóc rodzicom w znalezieniu odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin w jednym miejscu.

Jakie są inne cele spotkania?

Kolejnym celem który przyświeca spotkaniu jest zapoznanie rodziców z różnymi formami terapii. O ile terapie takie jak Behawioralna czy Logopedyczna są powszechnie znane, to zalety Muzykoterapii są jeszcze do odkrycia w pełnej skali. Nie ma chyba na świecie osoby, która by nie doświadczyła emocji płynących z muzyki. Muzyka może pobudzać, ale również łagodzi obyczaje. Muzyka jak żaden inny bodziec docierający z zewnątrz, działa na funkcjonowanie całego organizmu. Potrafi uspokoić lub dodać energii. Warto nauczyć się świadomie wplatać jej dobroczynne działanie w codzienny łańcuch terapeutyczny, gdyż stanowi ona doskonałe uzupełnienie terapii logopedycznej i sensorycznej. Umożliwia naukę aktywnego słuchania i aktywizuje obszary mózgu odpowiedzialne za odbieranie bodźców dźwiękowych. Poza korzyściami płynącymi z uzupełnienia wachlarza technik terapeutycznych, wymiana doświadczeń, spostrzeżeń i myśli pozwoli nabrać nowych sił od walki o lepsze jutro naszych dzieci.

Jak będzie przebiegać spotkanie?

Spotkanie z terapeutami zostało zaplanowane w formie indywidualnych rozmów. By jak najlepiej wykorzystać czas, a przy tym by jak najwięcej osób mogło skorzystać z doświadczenia terapeutów warto zawczasu przygotować pytania. Pozwoli to na uzyskanie rzeczowych odpowiedzi i będzie stanowiło dobry punkt wyjścia do kontynuowania konsultacji w formie telefonicznej czy mailowej.

Kogo spotkamy 2 kwietnia 2016 w Centrum Katolickim?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>